petulla

Petulla me tërshërë dhe banane

Një mëngjes shumë i lehtë dhe i shijshëm. Petulla më të shëndetshme nuk keni provuar, befasoni fëmijët tuaj dhe mysafirët!

Përbërësit:

  • 1 filxhan tërshër
  • 1 filxhan qumësht
  • 1 banane
  • 1 vezë
  • 1 lugë çaji kripë
  • ½ lugë çaji kanellë
  • 1 lugë çaji pluhur për pjekje
  • vaj ulliri
  • mjaltë

Përgatitja:

Përgatitjen e recetës e gjeni me video, mund ti përgatitni shpejt dhe lehtë duke e shikuar videon më poshtë. Për më tepër, tërshëra është një zgjidhje e shëndetshme për mëngjes që siguron gjithashtu një sasi të lartë të vitaminës B, e cila është e rëndësishme për funksionimin e duhur të nervave, kujtesë të mirë dhe përqendrim më të mirë. Përmban vitamina B6, B1, B2, B3 dhe B9.

Ju bëfshin mirë!