Tag: badem

Ëmbëlsira

Tortë me petë dhe arra

Përbërësit: 5 vezë, 12 lugë sheqer, 12 lugë qumësht, 12 lugë vaj, 1 pluhur për pjekurina (pecivë), 1 sheqer vanilje. Për fillin: 2 litra qumësht, 4 pudinga të vaniljes, 2 pako kokos, 2 çokollata të bardha, 5 lugë nisheste, sheqer sipas dëshirës. Përgatitja: Të gjithë përbërësit […]