Tag: bajame

Ëmbëlsira

Ëmbëlsirë e shpejt me puding

Përbërësit: 4 vezë, 150gr sheqer, 1 sheqer vanilje, 150gr miell, 50gr niseshte, 1 lugë pluhur për pjekje (pecivë). Për kremin: 500ml qumësht, 1 puding dredhëze. Për dekorim: arra, bajame. Përgatitja: Në një enë kuzhine shtojmë 4 vezë, i përziejmë me mikser dhe duke i përzier […]