Tag: Sanduiç

waffle
Mëngjes

Waffle sanduiç, i shijshëm dhe i shpejtë

Waffle sanduiç është një recetë e lehtë, e shijshme dhe shumë e shpejtë për t’u bërë. Përbërësit për brumin: 2 vezë 250ml qumësht  ½ qese (8gr) pluhur për pjekje (baking powder) 60ml vaj lule dielli miell tip 00 250gr 2 lugë gjelle djathë parmezan i […]

Drekë

Sanduiç vezësh me proshutë

Përbërësit: Vezë Proshutë Djathë mocarela Borzilok Bukë të girë Kripë, piper Pak gjalpë për skuqjen e omletës Domate Përgatitja: Rrahim në një enë vezët me të gjitha erëzat dhe e skuqim si omletë. E bëjmë skuqjen me kujdes në mënyrë që veza mos të çahet. […]