Tag: tiramisu

Ëmbëlsira

Akullore tiramisu, e thjeshtë dhe e shijshme!

Ju duhen vetëm pak përbërës për ta bërë vetë në shtëpi akulloren tiramisu më të shijshme që keni ngrënë ndonjëherë me biskota! Përbërësit: 30ml ujë 80g sheqer 4 të verdha të vezës 350g krem djathi 250ml krem i rrahur Copëza çokollate 100g qumësht i kondensuar […]

tiramisu
Ëmbëlsira

Tiramisu me biskota, receta më e thjeshtë

Përbërësit për kremin maskarpone 500gr maskarpone 3 të kuq të vezëve 100gr sheqer 50ml ujë Për tortën Biskota 250gr 250gr krem të lëngshëm 500gr djathë maskarpone 100ml kafe të ftohtë 6gr xhelatinë 20ml qumësht Pluhur kakaoje për shije Kjo recetë e tiramisusë është e lehtë […]