Tag: Tortë me puding

Ëmbëlsira

Tortë me biskota të bluar dhe puding vanilje

Përbërësit: 1 pako biskota të bluar (çfare të doni), 1 margarinë i shkrirë. Për fillin: 3 gota të ujit qumësht (për masën e parë), 2 lugë niseshte, një lugë miell, gjysëm gote sheqer, gjysëm litër qumësht (për masën e dytë), një puding vanilje, 1 margarinë. Përgatitja: […]

Ëmbëlsira

Tortë me puding

Përbërësit:  4 vezë, 1 gotë sheqer, 1 gotë vaj, 1 gotë qumësht, 1 pecivë, 1 sheqer vanile, 15 lugë miell, 5 lugë të gjellës kakao. Për fillin: 1 litër qumësht, 2 pudinga vanile, 10 lugë sheqer, 1 sheqer vanile. Përgatitja: Marrim një enë kuzhine dhe fillimisht shtojmë vezët […]