mollë

Tortë e lehtë me mollë, për një pasdarkë

Një tortë shumë e lehtë me mollë, për një pasdarkë të bukur me familjen tuaj. Përgatitet shumë shpejtë dhe nuk ka shumë përbërës.

Përbërësit:

  • 2 molla
  • 3 vezë
  • pak kripë (me maje të gishtave)
  • 200gr sheqer
  • 80ml qumësht
  • 300gr miell
  • lëvoren e 1 limoni
  • 100ml vaj lule dielli
  • 10gr pluhur për pjekje

Përgatitja:

Përgatitja si në videon më poshtë, pjekja bëhet në 180 gradë C për 30 minuta. Sipër e dekoroni me sheqer pluhur. Ju bëftë mirë!