Akullore

Akullore biskotë, receta e shijshme me 3 përbërës

Kjo akullore biskotë përgatitet shumë shpejtë, është tepër e shijshme dhe ka vetëm tre përbërës. Të gjithë do ta dashurojnë këtë recetë, provojeni!

Përbërësit:

  • 400gr krem pana për ëmbëlsira
  • 200gr qumësht i kondensuar
  • Biskota

Përgatitja:

Rriheni kremin dhe shtoni qumështin e kondensuar. Vendosni biskotat në tepsi, shtoni kremin dhe mbulojini me biskotat tjera. Vendoseni në ngrirës (friz) për 5 orë dhe shërbejini. Ju bëfshin mirë!

Për më shumë, shikojeni videon e përgatitjes më poshtë: