biskota

Biskota me kokos – receta që duhet ta provoni

Këto biskota me kokos janë tepër të shijshme dhe të lehta për t’u përgatitur. Bëhen shpejtë dhe nuk ka nevojë për shumë përbërës.

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 100gr sheqer
  • 100gr kokos
  • 100gr miell
  • 1 lugë çaji maja buke

Përgatitja:

  • Përzieni vezët me sheqerin.
  • Shtoni kokosin, miellin dhe majën.
  • Lëreni brumin të pushojë në frigorifer për 30 minuta.
  • Formoni biskotat dhe piqni në 180 gradë C për 15 minuta.

Ju bëfshin mirë!

Për më shumë, shikojeni videon e recetës më poshtë: