Krelanë misri

Përbërësit:

3 vezë, një pluhur për pjekurina (pecivë), 1/2 gotë vaj, 2 gota jogurt (ose kos), djath (sa do që të keni deshirë), pak kripë,
3 gota miell misri.

Përgatitja:

I përzieni të gjithë përbërësit së bashku dhe i hidhni në tepsi për t’u pjekur. Shërbejeni me kos dhe turshi për shije mahnitëse. Ju bëftë mirë ! /pergatit.com