Muffins të njelmët

Përbërësit:

2 ve, një gotë kos, gjysmë gote vaj, një pecivë, pak kripë, një copë djathë të grimcuar,
dy gota miell.

Përgatitja:

I rrahim vezët dhe ua shtojmë të gjithë përbërësit derisa të fitohet masa e hollë e brumit, jo shumë e trashë. I mbushim me masën vrimat në tavën e Muffins dhe i pjekim në 180 gradë celcius për 15 minuta. Sipër mund t’iu hidhni susam dhe gjithashtu mund ti shërbeni me çaj pasi bëhen shumë të shijshem.  Ju bëftë mirë ! /pergatit.com

Rezultati:
12571062_10208455384052701_888726696_n 12606842_10208455384332708_211105725_n