Si të bëni kifle të vogla ‘7 days’ me Nutella

Përbërësit:

3 vezë, 3 lugë sheqer, 200gr gjalpë, një gotë qumësht, 700gr miell për ëmbëlsira, një lugë gjelle kfasac.

Udhëzimet:

Për mbushje mund të përdorni Nutella ose sipas dëshirës mund të zgjedhni edhe ndonjë reçel të preferuar.

Një lugë sheqer e përzien me gjysmë gote ujë të vakët dhe një lugë gjelle kafasac dhe lihen për pesë minuta. Kjo përbërje përzihet me përbërësit tjerë dhe bëhet brumi.

Brumi lihet të vijë për rreth 1 orë. Pasi brumi është gati, e ndani ne topa dhe bëni rreth siç shihet edhe në foto. Shikojeni fotografinë !

Më pas fillojmë t’i bëjmë kiflet, pasi janë gati duhet t’i lëni që të vijnë edhe një orë tjetër. Ngrohim furrën në temp.180’c dhe i pjekim për 30min. Ju bëftë mirë ! /pergatit.com