petulla

Receta e brumit më të butë për petulla

Kjo është receta e mini petullave të buta dhe të shijshme, që nuk besojmë se i keni provuar më herët në këtë mënyrë.

Përbërësit:

  • 1 vezë
  • 2 lugë gjelle sheqer
  • 1 gotë qumësht
  • 1 gotë miell
  • Pluhur për pjekje
  • Vanilje

Përgatitja:

Në një enë, rrihni vezët me sheqerin, më pas shtoni qumështin. Pastaj, shtoni miellin e situr mirë, pluhurin për pjekje dhe vaniljen. Përzieni të gjitha së bashku dhe gatuani mini petullat si në videon që kemi përfshirë më poshtë. Ju bëfshin mirë! /Pergatit.com