receta

Receta natyrale që e bën furrën si të re

Nëse ushqimi bie në fund të furrës dhe digjet, mos u brengosni. Ne në fakt kemi gjetur një metodë natyrale për ta pastruar atë dhe për ta bërë të duket si e re përsëri.

Çfarë ju duhet?

  • Lëngu i një limoni
  • 4 lugë çaji sodë bikarbonati
  • 100ml uthull
  • 1 lugë gjelle shampon për enë
  • Një litër ujë

Procedura:

Në një enë, përzieni lëngun e limonit, sodën, uthullën, shamponin dhe ujin. Vendoseni përzierjen në furrë dhe lëreni të veprojë për 15/20 minuta. Më pas, pastrojeni me ujë të ngrohtë dhe çfarëdo njolle që ka mbetur në furrë nga ushqimi, do të largohet lehtë.

Kjo është videoja e pastrimit: