Tag: akullore

Ëmbëlsira

Akullore tiramisu, e thjeshtë dhe e shijshme!

Ju duhen vetëm pak përbërës për ta bërë vetë në shtëpi akulloren tiramisu më të shijshme që keni ngrënë ndonjëherë me biskota! Përbërësit: 30ml ujë 80g sheqer 4 të verdha të vezës 350g krem djathi 250ml krem i rrahur Copëza çokollate 100g qumësht i kondensuar […]

Akullore
Ëmbëlsira

Akullore biskotë, receta e shijshme me 3 përbërës

Kjo akullore biskotë përgatitet shumë shpejtë, është tepër e shijshme dhe ka vetëm tre përbërës. Të gjithë do ta dashurojnë këtë recetë, provojeni! Përbërësit: 400gr krem pana për ëmbëlsira 200gr qumësht i kondensuar Biskota Përgatitja: Rriheni kremin dhe shtoni qumështin e kondensuar. Vendosni biskotat në […]