Tag: Role me kokos

Ëmbëlsira

Role me kokos

Përbërësit: 100gr kokos, 350gr biskota të grira, 50gr çokollatë për gatim, 2dcl kafe e zierë, 120gr gjalpë 300gr sheqer pluhur, një pako sheqer vanilje, 100ml qumësht. Përgatitja: Në tenxhere në zjarr e hedhim qumështin dhe gjalpin, pasi të shkrihet gjalpi në tenxhere shtojmë sheqer vanilje dhe […]