Tag: Rolladë

Ëmbëlsira

Rolladë fantastike me biskota, fëstëk dhe arra

Rolladë shumë e shijshme dhe me pak përbërës, speciale kur keni mysafirë të papritur sepse përgatitet në çast. Duhet ta provoni! Përbërësit për rolladë janë: 400gr biskota petit beure 200ml hopla e ëmbël 100ml qumësht 100gr çokollatë e bardhë 100gr fëstëk 100gr arra 100gr lajthia […]

rolladës
Ëmbëlsira

Receta origjinale e rolladës së Zvicrës

Kjo është receta e lehtë dhe e shijshme e rolladës së famshme të Zvicrës. Ëmbëlsirë që përgatitet lehtë dhe e cila ka një recetë mjaft të thjeshtë, të cilën mund ta përgatisin të gjithë. Përbërësit: 5 vezë 1g kripë 50g sheqer 90g miell për ëmbëlsira […]