Tag: Salcë domatesh

kulaçe
Drekë

Kulaçe të buta me salcë sipër

Kulaçe shumë të buta dhe të shijshme, salca me sos domatesh ju jep një shije fantastike. Ideale kur keni mysafirë special. Përbërësit për brumin: 1 gotë qumësht të ngrohtë (200ml) 1 gotë me ujë të ngrohtë (200ml) gjysmë pako maja buke të freskët ose 1 […]

makarona
Drekë

Makarona me salcë në furrë

Makarona shumë të shijshëm me salcë të cilat përgatitetn në furrë, një ushqim shumë i shpejt për tu gatuar. Fantasik për këdo që i han shumë makaronat. Përbërësit: 250gr (gjysmë pako) makarona 250gr mish viçi i bluar 1 qepë 1 thelpinj hudhre 1 karotë 1 […]

Darkë

Makarona bolonez me salsiçe

Përbërësit për tetë persona: Një lugë gjelle vaj ulliri, një qepë e vogël e grirë imët, 2 karota të imtësuara, 2 gjethe selino të grimcuara, 3 thelpinj hudhëre të imtësuar, 2 salsiçe italiane me zorrë të hequr (një djegës një pa djegës), 500gr mish të bluar, […]