Tag: Tortë Kit Kat

Ëmbëlsira

Tortë Kit Kat

Përbërësit: 14 pako Kit Kat, 400ml krem të trashë (hopla), një pako çokollatë e shkrirë, 28g pluhur xhelatine të përgatitur në ujë, 300g shllag të bardhë, 4 lugë gjelle sheqer, 100g copëza çokollate të zezë dhe të bardhë. Përgatitja: Bluani 4 copë Kit Kat në […]