toptha me kokos dhe çokollatë

Toptha me kokos dhe çokollatë gati në pak minuta

Toptha me kokos dhe çokollat që ju lënë pa fjalë me shijen e mrekullueshme që kanë, patjetër duhet ti provoni.

Përbërësit:

  • 250gr mascarpone
  • 80gr sheqer
  • 150gr miell kokosi
  • krem çokollate ose nutella,
  • 1 pako kokrra kokosi

Përgatitja:

Në një enë kuzhine shtojmë mascarpone, sheqerin dhe i përziejmë mirë me anë të një piruni. Më pas tek masa shtojmë kokosin, e përziejmë përsëri mirë me një pruni derisa të bëhet një masë e trashë. Marrim pak nga masa me duar duke e shtrirë pak me duar, vendosim në mes një lugë të vogël çokollatë dhe më pas i japim formën e topthit.

Pasi ti bëjmë toptha i fusim në kokrra kokosi, duke i rrotulluar nga të gjitha anët dhe më pas i lëmë të qëndrojnë në frigorifer për 30 minuta. Shërbeni të ftohta, ju bëfshin mirë!

Këshillë:

Ky është miell kokosi

Ky është kokos me kokrra që e përdorim zakonisht