tortë karotë

Tortë karotë, receta origjinale

Receta tradicionale e tortës karotë zakonisht përmban shumë përbërës të shtrenjtë dhe është shumë e vështirë për ta përgatitur. Por kjo recetë klasike dhe e lehtë e tortës karotë është desert krejt tjetër.

Duke përdorur një blender të dorës, e bën shumë më të lehtë bluarjen e karotave me përbërësit e tjerë. Brumi bëhet shumë i butë dhe shija është e pasur me karota – dhe nuk është shumë e ëmbël.

Kështu, kjo recetë për tortë karotë është dukshëm më e shëndetshme se çdo recetë tjetër e tortave të mbushura me sheqer, transmeton Pergatit.com.

Përbërësit për tortën karotë:

2 karota mesatare – nuk mund ta bëni këtë tortë pa karota! Karotat nuk kanë kalori, por janë të pasura me fibra, vitamina dhe antioksidantë. Nëse nuk ia hiqni lëkurën, do të keni edhe më shumë fibra.

4 vezë – vezët janë shumë të rëndësishme për këtë recetë, pasi iu ndihmon përbërësve të mbahen mirë mes vete në tortë.

150ml vaj apo 1 gotë e gjysmë çaji – vaji përdoret në këtë recetë në vend të gjalpit dhe e bën tortën të lëngshme.

200g sheqer apo një gotë uji – sheqeri shtohet për shije dhe krijon gjithashtu edhe një brumë të shijshëm.

250g miell (apo 1,5 gota uji) dhe një pluhur për pjekje.

Si ta bëni tortën karotë?

Për këtë tortë, nuk keni nevojë t’i grini karotat së pari. Thjeshtë prisni në feta të holla dhe përzieni me blender dore bashkë me vezët dhe vajin. Përbërësit e “tharë” më pas shtohen dhe rrihen për t’u përzier. Pas pjekjes, torta prehet në katrorë dhe ëmbëlsohet me sheqer pluhur.

Si ta ruani tortën karotë?

Mbajeni tortën në temperaturë dhome deri në 4 ditë. Mund edhe ta ngrini gjithashtu: thjeshtë vendosni kulaçet në kuti plastike dhe mund ta ruani tortën deri në 1 muaj.

Udhëzimet e përgatitjes:

Prisni karotat në feta të holla.

Ngroheni furrën paraprakisht në 180 gradë C. Më pas shtoni karotat e copëtuara në një enë mesatare dhe përzieni bashkë me vezët dhe vajin.

Përdorni një blender dore për t’i përzier mirë karotat me vezët, derisa të krijohet një masë e butë.

Shtoni sheqerin dhe përzieni me tel dore.

Shtoni miellin dhe pluhurin për pjekje.

Përzieni brumin derisa të bëhet i butë.

Vendoseni brumin në një tepsi katrore (20x20cm) të shtruar me letër kuzhine dhe piqeni për 30-35 minuta.

Për ta larguar tortën nga tepsia, kapeni për skajet e letrës së kuzhinës dhe tërhiqeni lartë.

Priteni në katrore dhe pluhuroseni me sheqer pluhur para se ta shërbeni. Ju bëftë mirë! /Pergatit.com

Vërejtje: Tortën mos e mbani në frigorifer, pasi mund të thahet shumë.