Tag: Avokado

Këshilla

Nëse ju dhemb shpesh koka, hani këto

Shumica prej nesh mendojmë se këto simptoma janë si rezultat i punës së madhe që e bëjmë. Por ato mund të shkaktohen edhe nga nivele të ulëta të magnezit dhe vitaminës K në trupin tuaj. Ne sot do t’jua japim të gjitha faktet që duhet […]

Pije

Koktej i shëndetshëm me pjeshkë dhe avokado

Përbërësit: • 2 gota me feta pjeshke, të freskëta ose të ngrira • 1 banane • 1/2 avokado • 1 filxhan akull • 1 e 1/2 gotë lëng portokalli ose ndonjë frutë tjetër sipas dëshirës Përgatitja: Të gjithë përbërësit i grijmë në mikser. Pijen shërbejeni […]