Tag: sarma

Drekë

Sarma me gjethe spinaqi, të shijshme si Qebapa

Përbërësit: oriz, mish i bluar viç, spinaq, qepë, hudhër, 2 gota ujë të vluar, gjalpë (margarinë), kripë, vegetë, biber të kuq, biber të zi. Përgatitja: Fillimisht marrim një tigan dhe shtojmë vaj, në tigan hedhim një gotë oriz dhe e fërgojmë duke e përzier me […]