Tag: Supë

supë me domate
Drekë

Supë e shëndetshme me domate

Supa kremoze me domate ështe shumë e shëndetshme dhe shumë e lehtë të përgatitet. Përgatitet për 25 minuta, servohet e nxehtë si dhe kjo recetë shërbehet për 5 persona. Përbërësit: Përgatitja: Shtojmë vajin e ullirit në një tigan të madh derisa të ngrohet, më pas […]

Drekë

Supë me qofte për një drekë të shijshme

Një supë fantastike, tepër e lehtë në përgatitje dhe e cila vjen disi ndryshe nga të tjerat, pasi qoftet japin një tjetër aromë dhe shije falë erëzave. Ne jua sugjerojmë për drekën e sotme! PËRBËRËSIT: 1 kokërr qepë të madhe 500 gr mish të grirë […]

Drekë

Supë e shijshme me qofte

Përbërësit: Kripë, piper, 5 lugë gjelle oriz, 1 kokërr qepë, 250gr mish i grirë, 2-3 degë nenexhik, një e bardhë veze, një kokërr patate mesatare, 2 karota, një lugë gjelle gjalpë, 2 të verdha veze, lëngu i dy kokrrave limoni, dhe majdanoz. Përgatitja: Në një […]