Tag: tatli

Tatli pa vezë e shpejt për 10 minuta
Ëmbëlsira

Tatli pa vezë e shpejt për 10 minuta

Përbërësit: 550gr kos, 100ml vaj, 250gr sheqer, 2 lugë gjelle kakao, 300gr miell, 2 lugë të çajit sodë bikarbone. Për sherbetin: 400ml qumësht i ftohtë, 1 gotë sheqer. Përgatitja: Fillimisht në një enë kuzhine shtojmë 550gr kos apo jogurt, më pas tek kosi hedhim dy […]

Ëmbëlsira

Tatli e shpejt për 30 minuta

Përbërësit: 3 vezë, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 1 sheqer vanilje, 1 gotë të ujit vaj, 1 gotë të ujit sheqer,  2 lugë gjelle jogurt (kos), 32 lugë gjelle miell. Për sherbetin: 600ml ujë, 400gr sheqer. Përgatitja: Fillimisht në një enë kuzhine shtojmë 3 vezë, […]

Ëmbëlsira

Tatli e lehtë me kokos dhe çokollatë

Përbërësit: 2 vezë, 100gr sheqer, një pako sheqer vanilje, 100ml vaj (një gotë të çajit), 100ml qumësht (një gotë të çajit), 100gr kokos, 60gr copëza çokollate, 230gr miell, 1 pako pluhur për pjekje (pecivë), 100gr çokollatë dhe 40ml qumësht për shkrirje, kokos për dekorim. Përgatitja: […]

Ëmbëlsira

Tatli me pak përbërës

Përbërësit: 2 vezë, 100gr sheqer, 150ml vaj, 500gr miell, 12gr pluhur për pjekje (pecivë). Për sherbetin: 200gr sheqer, 500ml ujë, 1 sheqer vanilje. Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine, shtojmë vezët, sheqerin, vajin dhe i përziejmë ngadalë me tel kuzhine. Më pas shtojmë 500gr miell […]

Ëmbëlsira

Tatli e shijshme

Përbërësit: 200gr bollgur (grize), 40gr sheqer, 4 veze, 50gr gjalpe, 3 pako sheqer vanilje, 150gr miell, 125ml qumësht, 500gr sheqer, 1 limon, 250ml ujë. Përgatitja: Në tenxhere e hedhim qumështin shtojmë dy pako sheqer vanilje dhe e vëmë në zjarr. Duke përzier pandërprerë me tel […]