Tag: Tortë me Nutella

tortë me nutella
Ëmbëlsira

Tortë me nutella që shkrihet në gojë

Kjo tortë me nutella është shumë e shijshme dhe e papërmbajtshme për të gjithë. Përgatitet shum lehtë, nuk kërkon shumë përbërës dhe të shkrihet në gojë me shijen që ka! Përbërësit: 1 vezë e plotë 100gr sheqer 80ml vaj lule dielli ½ lëvore limoni 300gr […]

Ëmbëlsira

Tortë e zezë me Nutella

Përbërësit: 350gr çokollatë të zezë, 250gr sheqer, 125gr margarinë (gjalpë), 60gr miell dhe gjashtë vezë. Kurse filli për lyerje: 100ml ajkë e ëmbël dhe 5 lugë Nutella. Udhëzimet: Shkrijmë çokollatën dhe margarinën, dhe i lëmë të ftohen pak. Ndajmë të bardhat nga të verdhat e […]