Tag: vitamina

supë
Drekë

Supë me perime përplot vitamina

Supë shumë e shijshme përplotë vitamina. E pëlqyer si nga të rriturit, ashtu edhe nga fëmijët. Mund ta përgatisni për mëngjes, drekë ose darkë. Përbërësit: 1 selino të vogël ( mund ta përdorni gjethen nëse dëshironi) 2 karota 2 patate të vogla 1 kungullesh 1 […]

Këshilla

Nëse ju dhemb shpesh koka, hani këto

Shumica prej nesh mendojmë se këto simptoma janë si rezultat i punës së madhe që e bëjmë. Por ato mund të shkaktohen edhe nga nivele të ulëta të magnezit dhe vitaminës K në trupin tuaj. Ne sot do t’jua japim të gjitha faktet që duhet […]

Këshilla

Kjo është receta e rasojit më të mirë

Sapo ta provoni ju do të shijoni gjithë energjinë e pashtershme të fshehur në të. Kjo pije quhet ndryshe ilaçi i të varfërve pasi është e përballueshme në çmim dhe ka cilësi mjekësore kuruese. Po ashtu të bën të ndihesh e/i bukur sepse përmirëson pamjen […]