Darkë

Darkë

Picë me vezë

Përbërësit: 6 vezë, 2 lugë me miell misri, 200ml qumësht, 200gr proshutë, 200gg kaçkavall të grirë, ketchup, ullinj, rigon, vaj, kripë. Përgatitja: Rrihni vezët me […]

Darkë

Musaka me patate

  Përbërësit: 1/2 kg.mish i bluar, 2 qepë, 2 dcl vaj ulliri, 1/2 tubë majdanoz, 1 kg.patate, 3 vezë 2 dcl qumësht, kripë, piper. Udhëzimet: […]

Darkë

Sallatë Jonatan

Përbërësit: 400gr levrek të freskët ose nga frigoriferi, kripë 3 tranguj turshi 2 mollë të tipit jonatan 2 lugë kopër 1 kokë qepë 1 tubë […]

Darkë

Patate harmonikë

Përbërësit: 5 patate të një madhësie të mesme margarinë, kripë, proshutë të prerë imët kaçkavall, hudhër sipas shijes Përgatitja: Patatet lahen mirë, fshihen dhe me […]