Tag: toptha

Darkë

Toptha me gjizë dhe mish pule

Sot kemi vendosur t’ju tregojmë një recetë të topthave që nuk është desert. Receta është mjaft e lehtë dhe topthat bëhen shumë të shijshëm për t’u ngrënë me çaj. Përbërësit: Përgatitja: Fillimisht marrim 150gr mish pule të tymosur ashtu siç e shikoni në video, e […]

toptha
Ëmbëlsira

Toptha me kokos dhe biskota

Nëse keni kokos dhe biskota në shtëpi, mund t’i përgatitni shumë lehtë këta toptha të shijshëm. Përbërësit e nevojshëm për toptha: Udhëzimet: Copëtojmë biskotat Jaffa dhe i hedhim në një enë të thellë. Më pas, në një enë tjetër vendosim hoplën, e përziejmë me mikser […]

Ëmbëlsira

Toptha me puding

Përbërësit: 500 ml qumësht, 3-4 lugë sheqer, 1 qese puding vanilje, 200 gr biskota të bluara, 100 gr napoletanka të bluara, 1 lugë gjelle kakao. Përgatitja: Ndani pak qumësht dhe në të hidheni qesen e pudingut duke e përzier mirë, qumështin e mbetur lëreni të […]