Blog

Pa kategori

Rustic Pavlova Cake

This is some dummy copy. You’re not really supposed to read this dummy copy, it is just a place holder for people who need some type to visualize what the actual copy might look like if it were real content. If you want to read, […]

sarme
Drekë

Sarme me lakër të bardhë

Një recetë plot shije dhe shëndet. Sarme me lakër të bardhë është recetë që përgatitet çdo herë, por shijon më shumë sidomos gjatë fundit të vjeshtës dhe fillimit të dimrit. Përbërësit për sarme: Udhëzimet: Pastrojmë lakrën nga fletët e dëmtuara dhe i presim pjesën fundore. […]

pesto
Drekë

Sallatë pule me pesto

Shërbejeni këtë sallatë pule me pesto dhe kuskus në gjethe marule për një darkë të shëndetshme. Me domate të thara dhe arra, ka shumë shije të mirë. Përbërësit: Vendoseni kuskusin në një enë të madhe rezistente ndaj nxehtësisë dhe mbusheni me 100 ml ujë të […]

supë me domate
Drekë

Supë e shëndetshme me domate

Supa kremoze me domate ështe shumë e shëndetshme dhe shumë e lehtë të përgatitet. Përgatitet për 25 minuta, servohet e nxehtë si dhe kjo recetë shërbehet për 5 persona. Përbërësit: Përgatitja: Shtojmë vajin e ullirit në një tigan të madh derisa të ngrohet, më pas […]

recetë
Mëngjes

Recetë super e shijshme për mëngjes

Gjëja më e mire për këtë recetë është se përgatitet shumë lehë dhe është shumë e shpejtë. Mund të përgatitet për mëngjes mirëpo nëse dëshironi mund ta përgatitni edhe për darkë. Përbërësit: Përgatitja: Ju bëftë mirë!

muffins
Mëngjes

Muffins me vezë, proshutë dhe djathë

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë të shijshme, të lehtë dhe të shpejtë për të përgatitur përpara, atëherë këto muffins me vezë proshutë dhe djathë do të jenë vakti juaj i preferuar për mëngjes dhe drekë. Fëmijët dhe të rriturit do ta pëlqejnë! Kjo […]