Tag: vezë

muffins
Mëngjes

Muffins me vezë, proshutë dhe djathë

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë të shijshme, të lehtë dhe të shpejtë për të përgatitur përpara, atëherë këto muffins me vezë proshutë dhe djathë do të jenë vakti juaj i preferuar për mëngjes dhe drekë. Fëmijët dhe të rriturit do ta pëlqejnë! Kjo […]

Drekë

Burek tradicional turk me djathë

Kjo recetë është shumë praktike dhe shumë e shijshme, brumi bëhet aq i butë dhe përgatiten shumë shpejt. Mund ti përgatitni për mëngjes ose kur keni shumë mysafirë në shtëpi. Përbërësit: peta të gatshme ose të gatuara vet. Për salcën: 1 gotë të ujit vaj […]