Mëngjes

Mëngjes

Gurabia me kokos

Përbërësit: 2 vezë, 2 filxhana sheqer, 2 sheqer vanilje, 3 filxhana kos, një filxhan vaj, një lugë të kafesë sodë buke, një lugë të kafesë pecivë, 100gr kokos, […]

Mëngjes

Muffins të njelmët

Përbërësit: 2 ve, një gotë kos, gjysmë gote vaj, një pecivë, pak kripë, një copë djathë të grimcuar, dy gota miell. Përgatitja: I rrahim vezët […]

Mëngjes

Kifle për mëngjes

Përbërësit:  Miell, 2 të bardhët e vezës, 100gr gjalpë, një gotë kos, një pluhur për pjekje, djathë dhe kripë. Përgatitja: Në një enë e përziejmë […]

Mëngjes

Pallaqinka për mëngjes

Përbërësit: 2 vezë, një lugë sheqer, një gotë qumësht, një pecivë, një sheqer vanilje, një gotë e gjysmë miell, një lugë vaj. Përgatitja: Brumi përgatitet në […]