Ëmbëlsirë me grizë dhe vishnje

Përbërësit për petën: 5 vezë, 150gr sheqer, 200ml qumësht, 100ml vaj, 3 lugë kakao, 200gr miell, gjysëm luge e çajit xhenxhefil, gjysëm luge e çajit kanell, 1 pluhur për pjekej (pecivë), vishnje. Për fillin: 700ml qumësht, 150gr sheqer, 6 lugë grizë, 1 sheqer vanilje, 100gr kokos. Përgatitja:

Dy tortet që duhet t’i keni për Kurban Bajram

Festa e Kurban Bajramit po afrohet, dhe në ditët në vazhdim do të vazhdojmë të publikojmë receta të ndryshme të cilat mund t’i përgatitni për këtë festë. Tortë e lëngshme me çokollatë Përbërësit: 60gr sheqer, 4 vezë, 50gr arra të bluara, 20gr miell, 20gr kakao,

Receta e pogaçeve më të buta shqiptare

Përbërësit: 200ml qumësht i ngrohtë, 150ml ujë të vakët, 1 qese e vogël tharmë, 1 lugë e vogël sheqer, 150 jogurt të dendur, 1 vezë, 2 lugë të vogla kripë, 600gr miell dhe vaj për fërgim. Shtojca për servim: djathë, mish i thatë, kaçkavall, kajmak.

Obllandë shumë e shijshme

Përbërësit: 5 vezë, 500gr sheqer, 250gr gjalpë (margarinë), 100gr çokollatë për zierje, 300gr keksa (pettit beure), obllande (koret për mbushje). Përgatitja: Së pari shkrihet gjalpi me avull dhe pasi të shkrihet i shtohet sheqeri, çokollata duke e përzier vazhdimisht dhe më pas i shtohen vezët dhe keksat e bluara

Speca të kuq turshi me vaj dhe hudhër

Përbërësit: 3 kg speca të kuq, 50gr kripë, 100gr sheqer, 3dl uthull, 1.5dl vaj, 1 hudhër e madhe, një tufë majdanozi, gjysmë tufe selino dhe 1 qese konservans. Përgatitja: Specat lani, fshini dhe hiqjani farat dhe kërcellin. Rendisni në tepsi dhe piqni në furrë në

error: Përmbajtja është e mbrojtur!