Toptha me plazma dhe bajame

Përbërësit: 300gr plazma të bluara, 250gr butter (margarinë) në temperaturë të dhomës, 1 gotë sheqer, 1 sheqer vanille apo aromë vanille, 100gr bajame të grimcuar, nutella për mbushje. Përgatitja: Marrim një enë kuzhine dhe në të shtojmë, plazmat, butterin, sheqerin dhe sheqer vanillen. I përzejmë mirë të

Tortë me aromë portokalli

Përbërësit: 6 vezë, 100gr sheqer, 200gr margarinë, 3 lugë kakao, 3 lugë miell, 1 pluhur për pjekurina (pecivë). Kremi: 500ml hopla e ëmbël, 300gr çokollatë e zezë, 2-3 portokaj. Përgatitja: Fillimisht ndajmë të bardhat e vezëve nga të verdhat, në një pjatë përziejmë miellin me kakaon dhe pecivën.

Ëmbëlsirë e lehtë verore

Përbërësit: 2 pudinga të çokollatës, 2 pudinga të vaniles, 10 lugë gjelle sheqer, keksa (Petit Beurre), 1400ml qumësht (2 herë nga 700ml për zierjen e pudingave), çokollatë për zierje. Përgatitja: Në një tepsi katrore e vendosim një rend keksa petit beurre dhe sipër tyre vendosim 2 pudingat

Kekë me qershi dhe çokollatë

Përbërësit: 4 vezë, 10 lugë të gjellës sheqer, 10 lugë të gjellës vaj, 10 lugë të gjellës qumësht, 13 lugë të gjellës miell, 1 pecivë, 1 sheqer vanile, çokollatë kuzhine, qershija (sa të doni). Përgatitja: Marrim një enë kuzhine, shtojmë të gjithë përbërësit përveç çokollatës dhe qershijave.

Ëmbëlsirë e shijshme me tri shtresa

Përbërësit për shtresën e parë: 600gr keksa të bluar, një pako kokos. Përbërësit për shtresën e dytë: 500ml qumësht 70gr niseshte 70gr miell 100gr margarinë. Përbërësit për shtresën e tretë: 500ml qumësht 100gr niseshte 100gr çokollatë kuzhine dhe në fund shllagë për dekorim. Përgatitja: Marrim një tepsi për

error: Përmbajtja është e mbrojtur!