Darkë

Darkë

Pite me ajvar dhe kërpudha

Përbërësit: 500gr kore të gatshme, 100ml ujë, 100ml vaj, gjysmë kavanozi ajvar, 500gr kërpudha shampinjon, 1 presh (purri), kripë sipas shijes. Përgatitja: Fillimisht pastrojeni dhe […]

Darkë

Patëllxhan në tavë

Përbërësit: 1kg mish të bluar, 2 qepë, një ve, majdanoz, bazilik, mëlmesa sipas dëshirës. Salca e domateve:  Fërgohen një qepë, pak hudhër, një spec, i shtohet […]