Tag: Kokos

Ëmbëlsira

Tortë pa pjekje

Përbërësit: 200gr biskota të bluara, 30gr kakao, 20gr sheqer, 130ml qumësht, 100gr kokos, 70gr sheqer pluhur, 1 sheqer vanilje, 130gr margarinë. Përgatitja: Fillimisht marrim një […]

Ëmbëlsira

Ëmbëlsira për 5 minuta

Përbërësit: 1kg biskota të çajit (biskota rrumbullake), coca cola, reçel marmelade, kokos, çokollatë të shkrirë. Përgatitja: Fillimisht marrim 1kg biskota të çajit dhe i zhysim […]