Sallatë Jonatan

Përbërësit: 400gr levrek të freskët ose nga frigoriferi, kripë 3 tranguj turshi 2 mollë të tipit jonatan 2 lugë kopër 1 kokë qepë 1 tubë majdanoz 2 lugë ajkë, pak spec djegës 2 lugë majonezë 2 lugë keçap 1 lugë mustardë 2 lugë lëng limoni

Patate harmonikë

Përbërësit: 5 patate të një madhësie të mesme margarinë, kripë, proshutë të prerë imët kaçkavall, hudhër sipas shijes Përgatitja: Patatet lahen mirë, fshihen dhe me thikë të sprehur mirë, priten në rrathë të hollë, por thika nuk duhet të dëpërtojë gjer në fund të patates.

Si ta zbukuroni tavolinën e Vitit të Ri

Në tavolinën e festës së Vitit të Ri ia vlen që të vendosësh gjithë sendet dekorative që ke ruajtur në shtëpi nga tradita ndër vite e familjes. Enë porcelani, gota kristali, enë argjendi të vjetruara apo të reja, duke krijuar kështu një ‘rrëfenjë’ të tërë

Salmon i pjekur në furrë

Përbërësit: 2kg salmon 1 qepë e vogël 2-3 thelpinj hudhre 3 dcl verë të bardhë sallatë të gjelbër ose 100gr fletë mëlmesash të gjelbra 300gr majonezë piper të badhë flegra limoni Përgatitja: Salmoni pastrohet nga të brendshmet dhe me kujdes i largohet lëkura në mënyrë

error: Përmbajtja është e mbrojtur!