Ëmbëlsirë vetëm me tre përbërës

Përbërësit: Nutella, miell, 4 vezë. Përgatitja: Marrim një enë dhe hedhim një filxhan e gjysmë nutella dhe 4 vezë, dhe i rrahim për 2 minuta derisa të përzihen mirë. Shtojmë gjysmë filxhani miell dhe i përziejmë mirë, pastaj e vendosim në një tepsi për pjekje

Tortë me çokollatë dhe banane

Përbërësit: Për teston (pandispanjen) 4 vezë, 90g sheqer, 90g miell + 10g kakao në pluhur, 100g gjalpë të shkrirë. Për kremin (pjesa e parë) 60g sheqer + 20ml ujë, 150g gjalpë, 200g banane të coptuara, një lugë rum (nuk është patjetër). Për kremin (pjesa e dytë)

Pitalka

Përbërësit: 600gr miell, 300ml ujë të vakët, 6 lugë vaj, një lugë sheqer, një lugë e vogël kripë, maja birre. Përgatitja: Në një enë hedhim ujin e vakët, maja birren, sheqerin dhe e lëmë të fermentohet. Miellin e përziejmë me kripen dhe i shtojmë ngadalë ujin dhe maja

Si të përgatisni bakllavë të thatë?

Përbërësit: Miell derisa të trashet, 7 kokrra vezë, gjysmë kg arra, 1kg gjalpë, 2-3 lugë gjelle vaj, një gotë uji kos. Përgatitja: Fillimisht zëmë brumin ashtu si në rastin e bakllavasë tradicionale. Brumi ndahet në kuleç të vegjël (një për petë) dhe pasi t’i keni bërë

Tortë jaffa me arra dhe banane

Përbërësit: 3 petë të gatshme, 2 pudingë çokollate, çokollatë kuzhine, arra të grimcuara, banane, keksa jaffa, kokos për dekor. Përgatitija: Marrim petën e parë dhe e lyejmë me puding dhe e mbushim me banane sipër, pastaj e marrim petën e dytë dhe e lyejmë me

error: Përmbajtja është e mbrojtur!